Główna Księgowa/ Główny Księgowy, Poland

Obecnie dla naszego międzynarodowego klienta z branży usług detalicznych w związku z rozwojem poszukujemy osób na stanowisko:

Główna Księgowa/ Główny Księgowy

Miejsce pracy: Warszawa

Zakres obowiązków:

  • zarządzanie Działem Księgowym (ok 14 osób),

  • merytoryczne wsparcie dla podległych pracowników,

  • nadzór nad prawidłowością rozliczeń bilansowych oraz podatkowych spólek grupy,

  • sporządzanie sprawozdań finansowych według określonych standardów (polska ustawa o rachunkowości) - znajomość IFRS mile widziana,

  • współpraca z audytorem,

  • odpowiedzialność za opracowanie planu kont zgodnie z określonymi standardami sprawozdawczymi, wymogami kontrolingu oraz prawem podatkowym,

  • przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby Zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych,

  • prowadzenie sprawozdawczości GUS, NBP, oraz innej sprawozdawczości finansowej wynikającej z obowiązujących przepisów prawa,

  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP),

  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych oraz procesami i procedurami księgowymi,

  • kontrola dowodów księgowych pod kątem zgodności z wymogami formalnymi,

  • reprezentowanie firmy wobec zewnętrznych oraz wewnętrznych organów kontrolnych.

Wymagania:

  • min 5-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku, w tym mile widzane doświadczenie na stanowisku Główna/Główny Księgowa/Księgowy,

  • doświadczenie w zarządzaniu zespołem, min. 5 osób

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (ekonomia, finanse, rachunkowość),

  • praktyczna znajomość zasad rachunkowości oraz prawa podatkowego,

  • certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych lub inne adekwatne kwalifikacje,

  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego,

  • doskonała znajomość pakietu MS Office, a w szczególności Excel,

  • wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne,

  • dobra organizacja pracy własnej oraz podległego zespołu,

  • odpowiedzialność i skrupulatność,

  • umiejętność analitycznego myślenia.

Oferujemy:

  • możliwość rozwoju zawodowego w międzynarodowej, dobrze prosperującej firmie,

  • przyjazną atmosferę w pracy,

  • uczestnictwo w szkoleniach merytorycznych,

  • umowę o pracę oraz dodatkowy pakiet socjalny.

Informujemy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi osobami.